Szkoła Podstawowa nr 42
     z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu im. Mikołaja Kopernika

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

ROK SZKOLNY 2015/2016

Szczebel szkolny

                

 

Lp.

Nazwa konkursu

wyniki eliminacji

miejsce

Imię i nazwisko ucznia

klasa

Opiekun - nauczyciel przygotowujący

 

1.

Szkolny konkurs biblijny

Czy znasz Ewangelie św. Łukasza”

__________

I

I

III

Kinga Mrzyglod

Monika Kaczmarczyk

Filip Migdał 

V b

V b

IV b

T. Chamula

B. Jałowiecka

2.

Szkolny konkurs wiedzy o życiu Karola Wojtyły

__________

 

I

II

III

 

Karolina Bogajewska

Julia Wolska

Piotr Dopadlik

 

V a

V c

V b 

T. Chamula

B. Jałowiecka

3.

Szkolny konkurs „Zgadnij kto to”

__________

I

II

III

Mateusz Kraska

Piotr Dopadlik

Agata Raszka

VI a

V b

IV b

T. Chamula

B. Jałowiecka

4.

Szkolny konkurs kolęd i pastorałek w języku angielskim

__________

I

II

III

wyr.

Natalia Duda

Kamil Wójcicki

Jakub Szczepanik

 Katarzyna Droźdź

VI c

IV b

IV b

VI c

J. Bujara  - Lech

 

5.

Szkolny konkurs „Euroquiz

__________

I

 

II

 

III

A.Kilka, M. Wasilewski,                   A. Ziemska

P. Górecki, M. Skrzypczyk,               K. Wichłacz

R. Grzelak, M. Kaczmar

A. Krawczyński

kl.VI

 

J. Bujara  - Lech

 

6.

 

 

Szkolny Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku

__________

I

 

II

 

III

K. Bogajewska, P. Gołkowski, A. Grygiel

S. Kłos, A. Waliszewska,                     P. Dopadlik

W. Potocka, K. Dąbrowski,                K. Czaja

V a

V b

V c

G. Woryna

 

7.

 

 

 

Szkolny Turniej Ekologiczny klas IV

__________

I

II

III

 

                                                            Filip Migdał

Szymon Badura

Wiktoria Skowron

IV b

IV a

IV a

G. Woryna

E. Pasternak

8.

Szkolny Konkurs Fotograficzny

„Szukamy oznak wiosny”

__________

I

II

III

Martyna Góra

Bartosz Kosiński

Bruno Gajdzik

VI a

VI b

IV a

J. Bujara – Lech

G. Winiarczyk

9.

Szkolny konkurs zbiórki zużytych baterii „Pomagamy jak szlachetne pszczółki”

__________

I

klasa IV b (I semestr)

klasa VI b (II semestr)

___

 

J. Bujara  - Lech

G. Woryna

 

10.

Konkurs matematyczny                  „Najszybszy Ekspert Tabliczki Mnożenia”

__________

I

II

III

 

Filip Migdał

Jakub Popiołek

Dominika Matura

 

IV b

V  a

VI b

J. Kuk

E. Widera

11.

Szkolny konkurs "Szybkiego Liczenia"

__________

 

 

 

I

 

Olaf Skrzypiec

Piotr Dopadlik

Alan Kilka

Martyna Góra 

IV b

V b

VI a

VI b

J. Kuk

 

12.

Konkurs matematyczny                                         dla klas IV- VI 

 „AS n- tych klas”

 

__________

Klasy IV     I

II

III

 

Klasy V

I

II

III

Klasy VI

I

II

III

 

Filip Migdał

Wojciech Dobucki

Olaf Skrzypiec

 

Jakub Popiołek

Piotr Dopadlik

Stanisław Kłos

 

Piotr Górecki                     Krzysztof Witek 

Kamil Wichłacz

 

 

 

IV b

 

 

V a

V b

V b

 

VI c

VI c

VI b

 

J. Kuk

E. Widera

                                                                    

                                                        

Szczebel miejski

 

Lp.

Nazwa konkursu

wyniki eliminacji

miejsce

Imię i nazwisko ucznia

klasa

Opiekun - nauczyciel przygotowujący

1.

 

Konkurs matematyczno – przyrodniczy dla uczniów klas V 

„Matematyczne podróże”

 

I  Stanisław Kłos 

II  Natalia Mocek

 

III

III

 

Stanisław Kłos 

Natalia Mocek

 

 

 

V b

      

 

J. Kuk

G. Woryna

 

2.

 

 

XIII Miejski Konkurs Przyrodniczy

 

I  M. Skrzypczyk

II Stanisław Czajkowski

 

VIII

 Stanisław Czajkowski

 

 

VI c

 

G. Woryna

E. Pasternak

3.

 

 

 

Miejski Konkurs Ortograficzny

I  Piotr Górecki

II  Kinga Popławska

III  Wiktoria Skowron

_____

__________

 

 

____

 

D. Olszewska

J. Adamiak

4.

 

 

VIII Miejski Konkurs Literacki „Opowiadam – ja i moje zwierzę”

I  Natalia Mocek

II  Kacper Argalski

III  Katarzyna Drożdż

II

Natalia Mocek

 

 

V b

 

 

J. Adamiak

5.

 

 

Miejski Konkurs Frazeologiczny „Z polszczyzną za pan brat

I  M. Skrzypczyk

II Hanna Słaboń

III  Katarzyna Drożdż

_____

__________

 

 

____

 

D. Olszewska

J. Adamiak

K. Malina

6.

 

Konkurs Literacki Układanka -  Rymowanka „Książka moim przyjacielem w światek piątek i w niedzielę”

I Małgorzata Malara

_____

__________

 

 

____

 

 

D. Olszewska

7.

 

 

 

 

Mała Olimpiada Matematyczna    

I Anis Bednarczyk                         

  Szczepan Wiśniowski

II  Piotr Górecki

     Krzysztof Witek

III Kamil Wichłacz

_____

_____

 

 

____

 

J. Kuk

E. Widera

8.

 

 

Krzyżówka Matematyczna dla uczniów klas IV   

 

I  Olaf Skrzypiec 

II  Wojciech Dobucki 

III  Filip Migdał 

 

 

 

 

II

 

 

 

Olaf Skrzypiec

IV b

 

 

 

J. Kuk

9.

 

 

Konkurs Miejski

Matematyka na 5”

I  Stanisław Kłos 

II  Kinga Czaja 

III  Natalia Mocek 

 

 

finalista

 

 

 

Stanisław Kłos

V b

 

 

J. Kuk

10.

 

 

 

Miejski Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy „Matematyka jest wszędzie”

I Piotr Górecki 

II Krzysztof Witek

III Kamil Wichłacz 

IV M. Skrzypczyk

 

 

finaliści

 

 

Krzysztof Witek

Piotr Górecki

VI c

 

 

J. Kuk

E. Widera

11.

 

 

 

Konkurs Miejski

Matematyka dla wytrwałych”

__________

 

 

finalistka

 

 

Kinga Czaja

V c

 

 

 

E. Widera

12.

 

 

 

Konkurs Miejski

Smok Matematyczny

I Piotr Górecki    

II Kamil Wichłacz    

III M. Skrzypczyk    

 

 

II

 

 

Piotr Górecki

VI c

 

 

J. Kuk

E. Widera

13.

 

VI edycja Miejskiego Konkursu Historyczno – Informatycznego „Śląsk – moja mała ojczyzna”

Natalia Mocek

Monika Kaczmarczyk

Katarzyna Drożdż

Mikołaj Kaczmar

 

 

 

 

wyróżnienie

 

 

 

Katarzyna Drożdż

VI c

 

 

 

A. Kręgiel

14.

 

 

Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

 

I Magdalena Skrzypczyk

II Kamil Marczak

III Kinga Popławska

 finalistka

Magdalena Skrzypczyk

VI b

T. Chamula

B. Jałowiecka

15.

 

IX Zabrzański Przegląd Jasełek

 

 

_______

_____

zespół uczniów

IV - VI

T. Chamula

B. Jałowiecka

16.

Miejski Konkurs „I’m the best”

I Katarzyna Drożdż

II Piotr Górecki

III Szczepan Wiśniowski

 

V

Katarzyna Drożdż

VI c

 

J. Bujara  - Lech

 

17.

Siatkówka chłopców

_______

IV ćwierćfinał

Bartosz Drzewiecki

Marek Wasilewski

Piotr Górecki

Kacper Argalski

Paweł Koszny

Krzysztof Witek

Wojciech Wawrzynek

Anis Bednarczyk

Kamil Marczak

VI c

 

 

VI b

H. Bąk

P. Górniak

18.

Piłka nożna chłopców

 ___________

III

półfinał

 

Maciej Bonk

Stanisław Czajkowski

Piotr Górecki

Bartosz Drzewiecki

Mikołaj Kaczmar

Marek Wasilewski

Krzysztof Witek

V b

 

 

VI c

 

H. Bąk

P. Górniak

19.

Sztafetowe biegi przełajowe chłopców

_______

V

Stanisław Czajkowski

Bartosz Drzewiecki

Mikołaj Kaczmar

Marek Wasilewski

Krzysztof Witek

Maciej Bonk

Stanisław Kłos

 

VI c

 

 

 

V b

 

H. Bąk

P. Górniak

20.

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt

_______

VI

Martyna Kaniecka

Martyna Natanek

Wiktoria Katryk

Michalina Kobylnicka

Vanessa Hanke

Wiktoria Walz

VI c

 

VI b

 

V b

H. Bąk

P. Górniak

21.

Konkurs wiedzy o Górniku Zabrze

 

II

Finał miejski

 

 

IV

finał

Maciej Bonk

 

Marek Wasilewski

V b

 

VI c

H. Bąk

P. Górniak

22.

Koszykówka dziewcząt

_______

II półfinał

 

Natalia Kisiel

Magdalena Skrzypczyk

Julia Dembska

Michalina Kobylnicka

Martyna Kaniecka

Wiktoria Katryk

Martyna Natanek

Aleksandra Baraniak

Oliwia Nowosielska

Weronika Liberska

Julia Ziendarska

VI b

VI a

VI c

V a

V b

H. Bąk

P. Górniak

23.

Piłka nożna „Puchar Tymbarku”

_______

III

finał

Maciej Bonk

Piotr Teodorczuk

Piotr Dopadlik

Kamil Wójcicki

Filip Migdał

Jakub Plombon

V b

 

IV b

 

H. Bąk

P. Górniak

24.

Koszykówka dziewcząt

_______

III

finał

Natalia Kisiel

Magdalena Skrzypczyk

Julia Dembska

Michalina Kobylnicka

Dominika Matura

Martyna Kaniecka

Wiktoria Katryk

Martyna Natanek

Aleksandra Baraniak

Oliwia Nowosielska

Weronika Liberska,

Julia Ziendarska

VI b

VI c

VI a

V b

V a

 

 

 

H. Bąk

P. Górniak

 

                                                           

Szczebel rejonowy

 

Lp.

Nazwa konkursu

wyniki eliminacji

miejsce

Imię i nazwisko ucznia

klasa

Opiekun - nauczyciel przygotowujący

1.

Ekipa na Euro – piłka nożna

_______

I

Maciej Bonk

Bartosz Drzewiecki

Stanisław Czajkowski

Piotr Górecki

Marek Wasilewski

Krzysztof Witek

V b

 

 

 

VI c

H. Bąk

2.

Konkurs Języka Angielskiego FOX

_______

I

IV

Katarzyna Drożdż

Piotr Górecki

VI c

 

J. Bujara  - Lech

 

                                                                                                                                                 

Szczebel wojewódzki

 

Lp.

Nazwa konkursu

wyniki eliminacji

miejsce

Imię i nazwisko ucznia

klasa

Opiekun - nauczyciel przygotowujący

1.

 

Wojewódzki  Konkurs  Przedmiotowy z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego

 

I Katarzyna Droźdź      

II Kinga Popławska

II Magdalena Skrzypczyk    

III Aleksandra Ziemska

 

 

____

____________

VI c

 

VI b

 

 

D. Olszewska

J. Adamiak

 

2.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy            z matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego

 I  Piotr Górecki

II Kamil Wichłacz

III Szczepan Wiśniowski

finalista

Piotr Górecki

VI c

J. Kuk

E. Widera

3.

Wojewódzki Konkurs „Mistrz Tabliczki mnożenia”

I Filip Migdał

II Wojciech Dobucki

III Olaf Skrzypiec

finalista

Filip Migdał

IV b

J. Kuk

4.

 

 

Wojewódzki Konkurs Poetycki „Antologia poezji dziecięcej”

 

 

 

etap szkolny 2016

I Roxana Sołtys

II Wiktoria Potocka

III Jakub Galach

laureat

2015

 

 

Jessica  Gancarz (obecnie uczennica gimnazjum)   

 

 

 

__

 

D. Olszewska

 

            

Szczebel ogólnopolski

 

Lp.

Nazwa konkursu

wyniki eliminacji

miejsce

Imię i nazwisko ucznia

klasa

Opiekun - nauczyciel przygotowujący

1.

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Klio 2015 „Wielcy Polacy”

 

I Wiktoria Sonntag

___

________

V c

A. Sołtysik

T. Chamula

B. Jałowiecka

2.

Ogólnopolski konkurs

„The Bat Kid”

________

 

III

III

III

 

 

Katarzyna Drożdż

Stanisław Czajkowski

Marek Wasilewski

 

 

VI c

 

 J. Bujara-Lech

3.

 

 

 

Ekipa na Euro – piłka nożna

 

 

 

________

IV

Maciej Bonk

Drzewiecki Bartosz

Stanisław Czajkowski

Piotr Górecki

Marek Wasilewski

Krzysztof Witek

V b

VI c

VI c

VI c

VI c

VI c

 

 

H. Bąk

 

 

Szczebel międzynarodowy

 

Lp.

Nazwa konkursu

wyniki eliminacji

miejsce

Imię i nazwisko ucznia

klasa

Opiekun - nauczyciel przygotowujący

1.

 

 

Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur 2016”

___________

 

 

 

 

wyróżnienie

 

 

Filip Migdał

Stanisław Kłos

Szczepan Wiśniowski

 

 

 

 

IV b

V b

VI c

 

 

 

 

J. Kuk

E. Widera

2.

 

 

XIX Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu

Wiktoria Basta

Wiktor Pietrzak

Martyna Góra

Michalina Kobylnicka

Marta Wrzosok

 

 

 

wyróżnienie

 

 

Marta Wrzosok

 

 

VI b

 

 

 

A. Kręgiel